خانه / مدیریت و تبلیغات - درویش زاده / ?راه های بهینه سازی در دنیای دیجیتال
عضویت در کانال

?راه های بهینه سازی در دنیای دیجیتال

چند راه بهینه‌سازی برند شما در دنیای دیجیتال

⁣۱- به مشتریان و مخاطبان وفادار، پاداش بدهید

مشتریان دوست دارند پاداش بگیرند، و برندها هم دوست دارند سر زبان‌ها بیفتند. چه بهتر که این دو را با هم ادغام کنیم. یعنی به مشتریان وفادار خود پاداش بدهید و از آن‌ها بخواهید در عوض، افراد دیگری را به مخاطبان سایت شما اضافه کنند. فراموش نکنید که حتماً از گزارش‌های ویدیویی که در آن، مشتریان‌تان رضایت خود را از محصول شما اعلام می‌کنند، استفاده کنید. تانجا تودهوپ (Tanja Tudhope)، مدیر کسب‌وکار جدید در Memory Tree Video Productions عقیده دارد که این گزارش‌های ویدیویی روش بسیار خوبی برای رساندن پیام به طیف متنوعی از مخاطبان هستند و گزارش‌های متنی دیگر قدیمی شده‌اند.

⁣۲- پلتفرمی برای تعامل افراد ایجاد کنید

نظرتان در مورد افزودن بخش جداگانه‌ پرسش و پاسخ یا یک انجمن به سایت‌تان چیست تا همه بتوانند در آن به راحتی با یکدیگر تعامل برقرار کنند؟ این نوع بخش‌ها به افزایش ترافیک سایت و مکالماتی که در آن صورت می‌گیرد کمک می‌کنند و در حفظ مشتری و برندسازی کسب‌وکارتان بسیار موثراند.

۳ـ برای تبلیغ از افراد موثر و بانفوذ استفاده کنید

امروزه نیاز به بازاریابی از طریق افراد بانفوذ و تاثیرگذار، به‌عنوان یک استراتژی مطمئن بازاریابی، بیش از استراتژی‌های دیگر است. استفاده از قدرت این افراد برای تبلیغ برندتان روش بسیار خوبی برای جلب اعتماد مخاطبان است. باور کنید اعتمادسازی گام اول برای برندسازی موفق است.

۴- بر مدیریت شهرت آنلاین تمرکز کنید

مدیریت شهرت آنلاین ⁣ORM) Online Reputation Management)، یکی از ضروری‌ترین ابعاد بازاریابی آنلاین است. متاسفانه بیشتر برندها به این مساله توجهی نمی‌کنند و زمانی به خود می‌آیند که دیگر به وجهه آن‌ها آسیب وارد شده و درآمد شرکت کاهش یافته است. ORM باید توسط متخصصان انجام شود، چراکه راهبردهای نادرست می‌تواند به‌طور مستقیم بر برندسازی سازمان تاثیر منفی بگذارد.

⁣۵- مشتریان را برای تبلیغ دهان‌به‌دهان جذب کنید

استراتژی بازاریابی شما باید به‌قدری هوشمندانه باشد که مشتریان را جذب و آن‌ها را برای تبلیغ شما ترغیب کند. البته ممکن است این کار ساده‌ای نباشد، اما خیلی هم سخت نیست. بعضی از استراتژی‌ها مثل کدهای تخفیف، تخفیف‌های نقدی، ارسال رایگان و محصولات ویژه و سفارشی می‌توانند باعث رضایت مشتریان شوند. همچنین می‌توانید با نمایش کدهای تخفیف خود در سایت‌هایی که کد تخفیف منتشر می‌کنند، مشتریان جدیدی را جذب کنید. این روش فوق‌العاده‌ای برای جذب مشتری و درآمد بیشتر است.

⁣۶- از طریق اپلیکیشن با مشتریان ارتباط برقرار کنید

اپلیکیشن‌ها طوفانی در دنیا به پا کرده‌اند. هرروز هزاران اپلیکیشن جدید وارد بازار می‌شوند. برای آنکه برندها بتوانند در فضای امروزی موفق شوند، در قدم اول ضروری است از یک اپلیکیشن سازمان‌دهی شده استفاده کنند. طولی نمی‌کشد که وب‌سایت‌ها قدیمی می‌شوند و بیشتر روابط آنلاین با کمک اپلیکیشن‌ها انجام می‌شود. برندهایی که می‌خواهند استراتژی بازاریابی قدرتمندی داشته باشند باید به‌طور جدی به فکر ایجاد اپلیکیشنی باشند تا از طریق آن تعداد مخاطبان خود را افزایش دهند.

۷- مخاطبان محلی و جهانی را بخش بندی کنید

رفتار مخاطبان محلی با مخاطبان جهانی تفاوت دارد. برندها باید استراتژی خود را برای مخاطبان محلی و جهانی بخش بندی کنند. برای مثال برای مخاطبان محلی باید از شیوه‌های بازاریابی و افراد تاثیرگذار متفاوتی استفاده کرد، درحالی‌که مخاطبان جهانی بیشتر به کانال‌های دیگر مراجعه می‌کنند.

۸- ⁣بر PPC (پرداخت به ازای کلیک) و هدف‌گیری مجدد تاکید کنید

تبلیغات پرداختی بخش جدایی‌ناپذیر تمامی استراتژی‌های بازاریابی است چراکه کانال‌های پرداختی نقش بیشتری در ایجاد آسان ترافیک و تبدیل مشتریان ایفا می‌کنند. تصمیم برای بازاریابی مجدد به شما اجازه می‌دهد تا مشتریانی را هدف قرار دهید که به خرید محصول شما علاقه‌مند هستند.⁣

hsp.ir
کسب درامد از تلگرام

درباره ی سرکار خانم برومند مشاور تبلیغات اینترنتی

همچنین ببینید

?پنج راهکار برای ایجاد فرهنگ نوآوری در سازمان‌ها

خیلی از شرکت‌ها واقعا می‌خواهند فرهنگ نوآوری را در سازمان خود ایجاد کنند، فرهنگی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پشتیبانی تلگرامی لاین استور